Ogólne warunki handlowe

( zwane dalej ” OWU ” )

1.Postanowienia wstępne

1.1 Niniejsze Ogólne Warunki Handlowe (zwane dalej„OWH„) regulują stosunek umowny pomiędzy Sprzedającym i prowadzącym swój sklep internetowy pod niżej wymienionym adresem internetowym jako Sprzedającym z jednej strony (zwanym dalej„Sprzedającym„) a osobą fizyczną będącą konsumentem jako Kupującym z drugiej strony (zwanym dalej„Kupującym„), za pośrednictwem sklepu internetowego Sprzedającego. Sklep internetowy jest obsługiwany przez Sprzedawcę za pośrednictwem interfejsu internetowego (zwanego dalej„interfejsem internetowym„).

Sprzedającym jest

imedical.sk

Obsługiwany przez K&M MEDIA s.r.o., ID: 44879806

Siedziba główna: Podzávoz 2303, 02201 Čadca

spółka zarejestrowana w Rejestrze Handlowym Sądu Rejonowego w Żylinie, sekcja: Sro, nr wpisu: 51584/L jako sprzedawca (zwana dalej „Sprzedawcą lub „sklepem internetowym”). Sprzedawcą w konkretnym przypadku jest firma, która jest wymieniona jako sprzedawca na paragonie fiskalnym za zakup.

Adres sklepu internetowego Sprzedawcy: https://imedical.sk/ (zwanego dalej„Sklepem Internetowym„).

1.2 Kupującym w rozumieniu niniejszych OWH jest osoba fizyczna działająca w charakterze konsumenta, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub osoba prawna.

Konsument oznacza osobę fizyczną, która zawiera i wykonuje umowę kupna ze sprzedawcą w celu zakupu produktów przeznaczonych do bezpośredniej konsumpcji osobistej osób fizycznych, w szczególności dla samej osoby fizycznej lub członków jej gospodarstwa domowego.

Konsumentem jest osoba fizyczna, która zawierając i wykonując umowę konsumencką, nie działa w zakresie swojej działalności handlowej lub innej działalności gospodarczej.

Stosunki prawne Sprzedającego z Konsumentem nieuregulowane wyraźnie w niniejszych OWH podlegają odpowiednim przepisom ustawy nr. 40/1964 Dz.U., Kodeks cywilny, a także powiązane przepisy.

Przedsiębiorca oznacza:

  • osoba zarejestrowana w rejestrze handlowym,
  • osoba prowadząca działalność na podstawie licencji handlowej,
  • osoba prowadząca działalność gospodarczą na podstawie innej niż zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej zgodnie z przepisami szczególnymi,
  • osoba, która prowadzi produkcję rolną i jest wpisana do rejestru zgodnie ze specjalnymi przepisami.

Dla celów OWU za przedsiębiorcę uważa się również osobę, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej działa zgodnie ze zdaniem poprzedzającym. Jeżeli Kupujący wskaże w zamówieniu swój numer identyfikacyjny (numer ID), wówczas Kupujący przyjmuje do wiadomości, że mają do niego zastosowanie zasady określone w OWU dla przedsiębiorców.

Stosunki prawne Sprzedającego z Kupującym, który jest przedsiębiorcą, nieuregulowane wyraźnie w niniejszych OWH lub w umowie między Sprzedającym a Kupującym, podlegają odpowiednim przepisom ustawy nr. 513/1991 Dz.U., kodeksu handlowego z późniejszymi zmianami, a także powiązanych przepisów. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności między OWH a indywidualną umową, pierwszeństwo ma tekst umowy.

1.3 Składając zamówienie,Kupujący potwierdza, że zapoznał się z niniejszymi OWH, które stanowią integralną część Zawiadomienia przed zawarciem Umowy kupna-sprzedaży na rzecz Kupującego będącego konsumentem, Polityką reklamacji, Polityką prywatności i Metodami transportu oraz że wyraża na nie zgodę w wersji obowiązującej i skutecznej w momencie składania zamówienia.

Kupujący jest świadomy, że zakup produktów znajdujących się w ofercie handlowej Sprzedającego nie daje mu żadnych praw do korzystania z zastrzeżonych znaków towarowych, nazw handlowych, logo firmy lub patentów Sprzedającego lub innych partnerów umownych Sprzedającego, chyba że w konkretnym przypadku uzgodniono inaczej w konkretnej umowie.

Kupujący otrzyma kopię OWH jako załącznik podczas potwierdzania zamówienia na wskazany adres e-mail. Kupujący otrzyma fakturę zawierającą podstawowe dane umowy w formie elektronicznej na adres e-mail podany przy zamawianiu towaru, na co Kupujący wyraża zgodę. Alternatywnie są one dostępne po zalogowaniu się do profilu użytkownika na stronie internetowej. W przypadku chęci otrzymania faktury w formie papierowej można skorzystać z formularza kontaktowego.

1.4 Przedmiotem niniejszych OWH jest regulacja wzajemnych praw i obowiązków stron umowy, tj. Sprzedającego i Kupującego, wynikających z umowy kupna zawartej za pośrednictwem sklepu internetowego Sprzedającego (zwanej dalej „Umową kupna”).

1.5 Stosunki prawne między Sprzedawcą a Kupującym – konsumentem, które nie są wyraźnie uregulowane w niniejszych OWH i/lub w umowie zawartej między Sprzedawcą a Kupującym, podlegają odpowiednim przepisom ustawy nr 40/1964 Dz.U., Kodeks cywilny, z późniejszymi zmianami, oraz ustawy nr 250/2007 Dz.U. o ochronie konsumentów, z późniejszymi zmianami.

1.6 W przypadku rozbieżności pomiędzy OWH a Umową kupna-sprzedaży zawartą pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, pierwszeństwo ma tekst Umowy, z zastrzeżeniem, że OWH stanowią integralną część Umowy kupna-sprzedaży. Umowa sprzedaży i jej warunki zostały sporządzone w języku słowackim. Umowa sprzedaży może zostać zawarta w języku słowackim.

1.7 Przed złożeniem zamówienia Kupujący potwierdza, że zapoznał się z niniejszymi OWH oraz że wyraża na nie zgodę, zaznaczając odpowiednie pole w formularzu zamówienia.

1.8 Kupujący przyjmuje do wiadomości, że dla celów uregulowania jego stosunków ze Sprzedającym, OWH obowiązujące w chwili złożenia zamówienia uznaje się za skuteczne. Kupujący otrzyma kopię OWH jako załącznik do potwierdzenia zamówienia na podany adres e-mail. Sprzedający jest uprawniony do zmiany lub uzupełnienia OWH o dowolne zmiany, ale nie ma to wpływu na prawa i obowiązki powstałe w czasie obowiązywania poprzedniej wersji OWH.

2.Umowa zakupu – postanowienia ogólne

2.1 Przedmiotem Umowy kupna-sprzedaży jest sprzedaż towarów przez Sprzedającego na rzecz Kupującego, która w niektórych przypadkach może obejmować wydawanie online leków określonych w § 22 ust. 1 ustawy nr 362/2011 Dz. U. (zwanej dalej„ustawą o lekach„), tj. leków, których wydawanie nie jest związane z receptą i/lub wyrobów medycznych w rozumieniu § 22 ust. 2 lit. b) ustawy o lekach (zwanych dalej„wyrobami medycznymi„). Towary obejmują również materiały medyczne, suplementy diety i kosmetyki, a wraz z lekami bez recepty i wyrobami medycznymi są łącznie określane dla celów niniejszych OWH jako„Towary„. Leki wydawane wyłącznie na receptę nie mogą być nabywane za pośrednictwem sklepu internetowego. Produkty lecznicze zawierające prekursor leku mogą być wydawane za pośrednictwem sklepu internetowego wyłącznie w liczbie opakowań wymaganej na jeden cykl leczenia.

2.2 Sklep internetowy prowadzony przez Sprzedawcę zawiera towary oferowane do sprzedaży przez Sprzedawcę, w tym następujące informacje:

(a) nazwa produktu;

(b) zdjęcie produktu; mogą być również wykorzystywane zdjęcia, które mogą różnić się, na przykład, kolorem od opakowania produktu; opis tekstowy oferty jest zawsze decydujący dla oceny zgodności produktu z konkretną ofertą;

(c) specyfikację produktu zgodnie z jego charakterem;

d) cena produktu – jest zawsze podawana jako cena końcowa, w tym podatek VAT, chyba że przepisy stanowią inaczej, i nie obejmuje kosztów transportu towarów do klienta, chyba że w ofercie określono inaczej, a oferta sprzedaży towarów i ceny tych towarów pozostają ważne przez czas, w którym są wyświetlane w interfejsie internetowym;

e) obowiązkowe informacje zgodnie z ustawą nr 362/2011 Dz.U., ustawą o lekach z późniejszymi zmianami oraz dekretem nr 21/2012 Dz.

2.3 Interfejs internetowy sklepu zawiera również informacje o kosztach związanych z pakowaniem i dostawą towarów. Informacje o kosztach związanych z pakowaniem i dostawą towarów podane w interfejsie internetowym sklepu są ważne tylko w przypadkach, gdy towary są dostarczane na terytorium Republiki Słowackiej.

2.4 Kupujący może nabywać towary za pośrednictwem swojego interfejsu użytkownika, rejestrując się w interfejsie internetowym lub bezpośrednio bez rejestracji.

2.5 W celu rejestracji Kupujący jest zobowiązany do podania wszystkich wymaganych danych w sposób prawidłowy i zgodny z prawdą oraz do aktualizowania tych danych w przypadku ich zmiany. Konto użytkownika każdego Kupującego jest chronione nazwą użytkownika i hasłem. Sprzedający zastrzega sobie prawo do usunięcia konta użytkownika w dowolnym momencie według własnego uznania. Rejestrując się, Kupujący wyraża zgodę na otrzymywanie informacji związanych z towarami i powiadomień biznesowych na adres poczty elektronicznej Kupującego.

2.6 Kupujący przyjmuje do wiadomości, że Konto Użytkownika może nie być dostępne w sposób ciągły, w szczególności w odniesieniu do niezbędnej konserwacji sprzętu i oprogramowania Sprzedającego lub niezbędnej konserwacji sprzętu i oprogramowania osób trzecich.

2.7 Cena promocyjna ma zastosowanie do towarów, które faktycznie znajdują się w magazynie i tylko do momentu wyprzedania zapasów, chyba że warunki promocji stanowią inaczej.

2.8 Jeżeli Sprzedawca, sprzedając produkt, oferuje Kupującemu inne towary jako bezpłatny prezent oprócz sprzedanych towarów, Kupujący może według własnego uznania przyjąć oferowany prezent. Prezent nie jest produktem sprzedanym i w związku z tym nie jest objęty gwarancją, a Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za wady. Jeżeli Sprzedawca wie o wadach produktu oferowanego Kupującemu jako prezent, Sprzedawca jest zobowiązany zwrócić na nie uwagę Kupującego przy oferowaniu prezentu. Jeśli w podarowanym towarze pojawią się wady, o których sprzedawca nie uprzedził kupującego, kupujący ma prawo do zwrotu prezentu. Jeśli kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy zakupu produktu, jest on zobowiązany do zwrotu sprzedającemu wszystkiego, co otrzymał w ramach umowy, tj. jest zobowiązany do zwrotu produktu otrzymanego w prezencie wraz z zakupionym towarem.

3. Zawarcie umowy kupna

3.1 W celu zamówienia towarów Kupujący wypełnia formularz zamówienia w interfejsie internetowym. Formularz zamówienia zawiera w szczególności informacje o:

a) zamówione towary, które kupujący umieścił w elektronicznym koszyku interfejsu internetowego,

b) sposób zapłaty ceny zakupu towarów, szczegóły dotyczące wymaganego sposobu dostawy zamówionych towarów oraz

(c) informacje o kosztach związanych z dostawą towarów

(zwane dalej łącznie „porządek„) .

3. 2 Przed wysłaniem zamówienia do Sprzedającego, Kupujący ma możliwość sprawdzenia i zmiany danych wprowadzonych przez Kupującego do zamówienia, w tym w zakresie możliwości wykrycia i poprawienia przez Kupującego błędów popełnionych przy wprowadzaniu danych do zamówienia. Dane podane w zamówieniu Sprzedający uznaje za prawidłowe. Niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia Sprzedający potwierdzi Kupującemu otrzymanie zamówienia pocztą elektroniczną na adres e-mail Kupującego podany w interfejsie użytkownika lub w zamówieniu (zwany dalej„adresem e-mail Kupującego„).

3.3 W zależności od charakteru zamówienia (ilość towarów, kwota ceny zakupu, szacunkowe koszty wysyłki), Sprzedający jest zawsze uprawniony do zwrócenia się do Kupującego o dodatkowe potwierdzenie zamówienia (np. na piśmie lub telefonicznie) przed zawarciem umowy kupna-sprzedaży.

3.4 Stosunek umowny pomiędzy Sprzedającym a Kupującym zostaje nawiązany poprzez potwierdzenie przez Kupującego otrzymania zamówienia (przyjęcie zamówienia), przy czym w przypadku zapłaty ceny za Towary gotówką w siedzibie Sprzedającego zgodnie z pkt. 4.1 a ) OWH, przyjęcie zamówienia następuje z chwilą zapłaty ceny zakupu.

3.5 Kupujący przyjmuje do wiadomości, że Sprzedający nie jest zobowiązany do zawarcia Umowy Kupna, w szczególności z osobami, które uprzednio znacząco naruszyły swoje zobowiązania wynikające z Umowy Kupna lub OWU.

3.6 Kupujący wyraża zgodę na korzystanie ze środków porozumiewania się na odległość w celu zawarcia Umowy kupna-sprzedaży. Koszty poniesione przez Kupującego w związku z korzystaniem ze środków porozumiewania się na odległość w związku z zawarciem umowy kupna-sprzedaży (koszty połączenia internetowego, koszty rozmów telefonicznych) ponosi sam Kupujący.

3. 7 Jeśli z powodu wyczerpania zapasów lub niedostępności towarów Sprzedający nie jest w stanie dostarczyć towarów Kupującemu w terminie uzgodnionym w Umowie kupna lub określonym w niniejszych Warunkach lub po uzgodnionej cenie zakupu, Sprzedający jest zobowiązany zaoferować Kupującemu alternatywne świadczenie lub możliwość odstąpienia przez Kupującego od Umowy kupna (anulowania zamówienia). Kupujący może odstąpić od umowy kupna lub anulować zamówienie, wysyłając wiadomość e-mail. Jeśli Kupujący zapłacił już cenę zakupu lub jej część, Sprzedający zwróci Kupującemu cenę zakupu lub jej część już zapłaconą w ciągu 30 dni od daty otrzymania wiadomości e-mail o odstąpieniu od umowy kupna lub anulowaniu zamówienia na konto wskazane przez Kupującego, chyba że strony uzgodnią inaczej. Jeśli Kupujący nie zaakceptuje alternatywnego świadczenia oferowanego przez Sprzedającego w rozsądnym terminie lub nie odstąpi od Umowy kupna, Sprzedający jest uprawniony do odstąpienia od Umowy kupna, a jeśli Kupujący zapłacił już Cenę kupna lub jej część, Sprzedający jest zobowiązany do zwrotu Ceny kupna lub jej części już zapłaconej w ciągu 14 dni od daty doręczenia Kupującemu odstąpienia od Umowy kupna.

3.8 Umowa kupna jest archiwizowana przez Sprzedawcę w formie elektronicznej.

4. Cena i płatność

4.1 Ceny towarów podane na stronie internetowej zawierają podatek VAT. Cena towarów oraz wszelkie koszty związane z dostawą towarów w ramach umowy sprzedaży mogą zostać zapłacone Sprzedającemu przez Kupującego w następujący sposób:

a) przelewem bankowym na rachunek bankowy, o którym Sprzedający poinformuje Kupującego w ramach procesu składania zamówienia (zwany dalej„Kontem Sprzedającego„)

(b) bezgotówkowo za pośrednictwem systemu płatności;

c) bezgotówkowo kartą płatniczą online;

d) za pobraniem, gdy sprzedawca zezwala na transport towarów przez autoryzowanego przewoźnika.

e) w lokalu Sprzedawcy, w którym Sprzedawca dopuszcza odbiór osobisty; płatność gotówką nie jest możliwa.

4. 2 Wraz z ceną zakupu Kupujący jest zobowiązany do zapłaty Sprzedającemu kosztów związanych z pakowaniem i dostawą towarów w uzgodnionej wysokości. O ile wyraźnie nie stwierdzono inaczej, cena zakupu obejmuje również koszty związane z dostawą towarów.

4.3 W przypadku płatności gotówką lub za pobraniem, cena zakupu jest płatna przy odbiorze towarów.

4.4 W przypadku płatności bezgotówkowej cena zakupu jest należna w ciągu 72 godzin od wysłania zamówienia. Sprzedający jest uprawniony do odstąpienia od umowy zakupu, jeśli cena zakupu nie zostanie zaksięgowana na jego koncie w tym terminie.

4.5 W przypadku płatności bezgotówkowej (Polecenie Zapłaty / Przedpłata), Kupujący jest zobowiązany do zapłaty ceny zakupu Towarów wraz ze wskazaniem zmiennego symbolu płatności, który jest przekazywany Kupującemu w ramach procesu składania zamówienia. Faktura za Towar zostanie wysłana do Klienta w ciągu 72 godzin od otrzymania zamówienia. W przypadku płatności bezgotówkowej zobowiązanie Kupującego do zapłaty ceny zakupu jest spełnione, gdy odpowiednia kwota zostanie zaksięgowana na koncie zgodnie z punktem 4.1 b).

4. 6 Wszelkie rabaty od ceny Towarów udzielone Kupującemu przez Sprzedawcę nie mogą być ze sobą łączone. Przy zamówieniu towarów o wartości powyżej 100 € z VAT, dostawa kurierem DPD jest bezpłatna (powyższy rabat nie dotyczy wybranej formy dostawy „Parcel Service”. Jeśli towar nie znajduje się w magazynie, poinformujemy o tym klienta, a po zatwierdzeniu wyślemy towar na nasz koszt.

4. 7 Jeżeli jest to zwyczajowo przyjęte w stosunkach handlowych lub jeżeli przewidują to powszechnie obowiązujące przepisy prawa, Sprzedający wystawi Kupującemu dokument podatkowy – fakturę w odniesieniu do płatności dokonanych na podstawie Umowy kupna. Sprzedający jest płatnikiem podatku od towarów i usług.

4.8 Dokument podatkowy (faktura) za sprzedaż towarów i usług (transport) zostanie dostarczony klientowi bezpośrednio wraz z towarami lub drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dostarczenie faktury podatkowej pocztą elektroniczną nastąpi najpóźniej w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki przez klienta. Zamówienie i wysyłka mogą być podzielone na wiele dokumentów podatkowych w zależności od wysyłki towarów.

4.9 Po przyjęciu towaru w uzgodnionym miejscu własność towaru przechodzi na kupującego. Kupujący, który nie spełnia definicji konsumenta określonej w § 2 lit. a) ustawy nr 250/2007 Dz. U. o ochronie konsumentów oraz o zmianie ustawy nr 372/1990 Dz. U. Słowackiej Rady Narodowej o wykroczeniach, z późniejszymi zmianami (zwanej dalej „ustawą”), nabywa prawo własności do towaru dopiero po uiszczeniu pełnej ceny zakupu towaru.

W przypadku upływu terminu płatności faktury, klient popada w zwłokę bez konieczności upominania go. W takim przypadku będzie on zobowiązany do zapłaty odsetek za zwłokę w wysokości 5 % powyżej odpowiedniej stopy procentowej wymaganej wówczas dla kredytów udzielanych przez banki w miejscu zamieszkania dłużnika. Koszty upomnień ponosi klient. Zastrzegamy sobie prawo do dochodzenia dalszych odszkodowań za zwłokę.

Ryzyko uszkodzenia towarów przechodzi na kupującego w momencie, w którym kupujący lub osoba trzecia upoważniona przez kupującego przejmuje towary od sprzedającego lub jego przedstawiciela upoważnionego do dostarczenia towarów, a jeśli nie zrobi tego na czas, w momencie, w którym sprzedający zezwala kupującemu na dysponowanie towarami, a kupujący nie przejmuje towarów.

4.10 Kupon rabatowy wydany przez Sprzedawcę, na podstawie którego Kupujący jest uprawniony do zastosowania rabatu od ceny zakupu lub uzyskania innych korzyści, może zostać wykorzystany tylko raz, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej na kuponie rabatowym lub w kampanii marketingowej.

5. Dodaj

5.1 Sprzedający zobowiązuje się dostarczyć Towary Kupującemu w następujących terminach:

a) płatność gotówką w sklepie nie jest możliwa, kupujący może zapłacić za towar w formie bezgotówkowej, tj. przelewem na konto lub za pośrednictwem systemu płatności

b) w przypadku płatności bezgotówkowej, tj. przelewem na konto lub za pośrednictwem systemu płatności lub kartą kredytową, Sprzedający zobowiązuje się dostarczyć Towary Kupującemu w siedzibie Sprzedającego, w dowolnym czasie w normalnych godzinach pracy (w ciągu maksymalnie 72 godzin), jak wskazano w informacji Sprzedającego w interfejsie zamówienia, ale najwcześniej po otrzymaniu przez Kupującego powiadomienia Sprzedającego o otrzymaniu ceny za Towary zgodnie z art. 3.4 OWH,

c) w przypadku płatności w formie bezgotówkowej i jednocześnie w przypadku, gdy towar jest dostarczany Kupującemu za pośrednictwem przewoźnika, Sprzedający zobowiązuje się do wysłania towaru Kupującemu w terminie nie dłuższym niż 72 godziny od otrzymania pełnej zapłaty ceny towaru oraz wszelkich kosztów związanych z dostarczeniem towaru, tak aby zapewnić jego dostarczenie Kupującemu w terminie nie dłuższym niż 3 do 5 dni od otrzymania zapłaty, lub do poinformowania Kupującego w terminie nie dłuższym niż 3 dni od otrzymania zamówienia, że dostarczenie towaru w tym terminie nie jest możliwe. W przypadku niedokonania płatności, o której mowa w niniejszym paragrafie, w terminie 3 dni od otrzymania zamówienia, Sprzedający jest uprawniony do odstąpienia od umowy sprzedaży.

5.2 Kupujący zobowiązuje się do zapewnienia niezbędnej współpracy w zakresie transportu, dostawy i wydania towaru, w szczególności do podania kompletnego i prawidłowego adresu oraz dyspozycyjności w zakresie odbioru przesyłki. Wszelkie koszty poniesione przez Sprzedającego w wyniku naruszenia tych zobowiązań przez Kupującego ponosi Kupujący.

5.3 W przypadku zamówienia poza terytorium Republiki Słowackiej, klientowi zostanie przesłana wycena obejmująca koszt transportu, uwzględniająca objętość i wagę przesyłki ze względu na zwiększone koszty transportu poza terytorium Republiki Słowackiej. W takim przypadku klient ma prawo anulować zamówienie bez rekompensaty lub zaakceptować koszt wysyłki i zapłacić go w całości.

6. Wycofanie

6.1 Zgodnie z postanowieniem § 8 ust. 1 ustawy nr 102/2014 Dz. U. o ochronie konsumentów w sprzedaży wysyłkowej, z późniejszymi zmianami, kupujący ma prawo odstąpić od umowy kupna w ciągu 30 dni od otrzymania towaru. Kupujący jest zobowiązany do wysłania odstąpienia od umowy kupna na adres siedziby sprzedawcy lub pocztą elektroniczną na adres obchod@imedical.sk (lub wypełnić formularz na naszej stronie internetowej Reklamacje / Zwroty / Wymiana – imedical.sk). Jeżeli towar jest kompletny, łącznie z oryginalnym opakowaniem, nieuszkodzony i nie nosi śladów użytkowania.

6.2 W przypadku leków Sprzedający zorganizuje proces odstąpienia od umowy w taki sposób, aby Kupujący nie poniósł żadnych kosztów.

6.3 W przypadku odstąpienia od umowy, umowa sprzedaży ulega rozwiązaniu od samego początku, pod warunkiem, że Kupujący zwróci Sprzedającemu towary bez zbędnej zwłoki po wysłaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Towar musi zostać zwrócony Sprzedającemu w stanie nieuszkodzonym i nienoszonym oraz, o ile to możliwe, w oryginalnym opakowaniu. Brak możliwości odstąpienia od umowy dotyczy sprzedaży towarów zamkniętych w opakowaniach ochronnych, które nie nadają się do zwrotu ze względów zdrowotnych lub higienicznych i których opakowanie ochronne zostało naruszone już po dostawie (np. opatrunki hemostatyczne, pieluchy, materiały i leki sterylne itp.)

6.4 Sprzedający jest uprawniony do przeprowadzenia badania zwróconych towarów, w szczególności w celu ustalenia, czy zwrócone towary są uszkodzone, zużyte lub częściowo zużyte. Jeżeli towary zwrócone przez Kupującego są uszkodzone, zużyte lub częściowo zużyte, Sprzedający będzie uprawniony do odszkodowania za szkodę wyrządzoną Kupującemu.

6.5 Kupujący może odstąpić od umowy sprzedaży, której przedmiotem jest zakup towarów, nawet przed rozpoczęciem biegu terminu do odstąpienia od umowy.

6.6. Kupujący ma prawo do rozpakowania i przetestowania towarów po ich otrzymaniu w sposób podobny do zwykłego sposobu dokonywania zakupów w klasycznym sklepie stacjonarnym, w zakresie niezbędnym do określenia charakteru, cech i funkcjonalności towarów.

6.7 Kupujący bez zbędnej zwłoki odeśle towary na adres siedziby Operatora lub przekaże je Sprzedającemu lub osobie upoważnionej przez Sprzedającego do odbioru towarów. Kupujący ponosi koszty zwrotu towaru Sprzedającemu lub osobie upoważnionej przez Sprzedającego do odbioru towaru.

6.8 Sprzedający zobowiązany jest zwrócić Kupującemu bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, wszystkie płatności otrzymane od Kupującego na podstawie lub w związku z umową sprzedaży, w tym koszty transportu, dostarczenia i nadania oraz inne koszty i opłaty. Sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu Kupującemu płatności na podstawie niniejszego punktu niniejszych Warunków przed dostarczeniem Towarów Kupującemu lub do czasu udowodnienia przez Kupującego, że Towary zostały odesłane do Sprzedającego,

6.9 Sprzedający jest zobowiązany do zwrotu Kupującemu Ceny Zakupu Towarów w taki sam sposób, w jaki Kupujący dokonał płatności, chyba że Sprzedający uzgodni z Kupującym inny sposób zwrotu płatności bez obciążania Kupującego dodatkowymi opłatami z tego tytułu.

6.9.1 Kupujący ponosi odpowiedzialność za wszelkie zmniejszenie wartości Towarów wynikające z obchodzenia się z Towarami, które wykracza poza obchodzenie się niezbędne do ustalenia właściwości i funkcjonalności Towarów. W przypadku, gdy Kupujący odstąpi od Umowy i dostarczy Sprzedającemu Towary, które są używane, uszkodzone lub niekompletne, Kupujący zapłaci Sprzedającemu:

(a) wartość, o którą wartość towarów została zmniejszona w rozumieniu art. 457 kodeksu cywilnego w rzeczywistej kwocie

(b) koszty poniesione przez sprzedającego w związku z naprawą towarów i przywróceniem ich do stanu pierwotnego.

6.9.2 Kupujący jest zobowiązany do zapłaty Sprzedającemu, zgodnie z niniejszym punktem Warunków, zwrotu nieprzekraczającego różnicy między ceną zakupu Towarów a wartością Towarów w momencie odstąpienia od Umowy kupna.

6.9.3 Postanowienia art. 6 niniejszych warunków wyraźnie nie mają zastosowania do podmiotów, które nie spełniają definicji konsumenta określonej w sekcji 2 (a) ustawy nr 250/2007 Coll. U. o ochronie konsumentów.

7. serwis informacyjny, skutki uboczne

7.1 Sprzedawca ustanowił ustawowy serwis informacyjny na swojej stronie internetowej w celu udzielania porad dotyczących leków, ich jakości i bezpieczeństwa oraz gromadzenia zgłoszeń działań niepożądanych. Dane kontaktowe serwisu informacyjnego Sprzedawcy znajdują się w sklepie internetowym.

7.2 W przypadku choroby lub problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.

7.3 W przypadku leków zdecydowanie zaleca się Kupującemu uważne przeczytanie pisemnych informacji i zapoznanie się ze sposobem stosowania danego leku.

VIII. Gwarancja, odpowiedzialność za wady, spory

8.1 Okres gwarancji na wady dostarczonych towarów rozpoczyna się od daty dostawy towarów do kupującego. O ile w momencie dostawy towarów nie określono dłuższego okresu gwarancji, okres gwarancji na dostarczone towary wynosi 24 miesiące. Jeśli kupujący wykryje wady po otrzymaniu towarów, musi zawsze powiadomić sprzedawcę drogą elektroniczną na adres e-mail sprzedawcy lub w formularzu w sekcji Jak reklamować towary – imedical.sk na stronie internetowej, bez zbędnej zwłoki, ale nie później niż 3 dni po otrzymaniu towarów.

8.2 Sprzedający jest odpowiedzialny wobec Kupującego za to, że sprzedana rzecz jest zgodna z Umową kupna, w szczególności, że jest wolna od wad. Zgodność z umową sprzedaży oznacza, że sprzedana rzecz ma jakość i wydajność wymaganą przez umowę, opisaną przez sprzedającego, producenta lub jego przedstawiciela lub oczekiwaną na podstawie ich reklamy, lub jakość i wydajność typową dla danej rzeczy, że jest zgodna z wymogami prawa, jest w odpowiedniej ilości, miary lub wagi i odpowiada celowi, dla którego sprzedający określa zastosowanie rzeczy lub dla którego rzecz jest zwykle używana.

Za wadliwe towary uważa się przede wszystkim towary, które nie mają zwykłych lub przedstawionych właściwości, nie służą swojemu celowi, nie spełniają wymogów przepisów prawa lub nie zostały dostarczone w uzgodnionej ilości. Należy pamiętać, że zwiększona wrażliwość lub reakcja alergiczna na dostarczony towar nie może być sama w sobie uznana za wadę towaru. Podobnie, braki w prezentach i innych nieodpłatnych usługach świadczonych przez nas ponad zamówienie nie mogą być uważane za wadę towaru.

8.3 W przypadku, gdy przedmiot jest niezgodny z umową sprzedaży przy odbiorze przez Kupującego, Kupujący ma prawo do żądania od Sprzedającego przywrócenia przedmiotu do stanu zgodnego z umową sprzedaży, bezpłatnie i bez zbędnej zwłoki, poprzez wymianę przedmiotu lub jego naprawę, zgodnie z żądaniem Kupującego; w przeciwnym razie Kupujący może zażądać uzasadnionego rabatu od ceny przedmiotu lub odstąpić od umowy. Powyższe nie ma zastosowania, jeżeli kupujący wiedział o naruszeniu umowy sprzedaży przed objęciem rzeczy w posiadanie lub spowodował naruszenie umowy sprzedaży.

8.4 W przypadku towarów zakupionych przez przedsiębiorcę, taki stosunek umowny podlega ustawie 513/1991 Coll. Kodeks handlowy (w stosownych przypadkach – nie w przypadku leków). W takim przypadku nie udziela się gwarancji, a kupujący nie ma prawa odstąpić od umowy zgodnie z postanowieniami niniejszych OWH.

8.5 W przypadku, gdy konsument (kupujący) nie był zadowolony z rozpatrzenia reklamacji lub konsument poprosił o zadośćuczynienie i nie był zadowolony ze sposobu, w jaki sprzedawca rozpatrzył jego reklamację i uważa, że sprzedawca naruszył jego prawa. Kupujący (konsument) ma prawo żądać zadośćuczynienia. Jeśli sprzedawca odpowie na to żądanie przecząco lub nie odpowie w ciągu 30 dni od daty wysłania żądania, kupujący konsument ma prawo złożyć wniosek o alternatywne rozstrzyganie sporów do alternatywnego organu rozstrzygania sporów. Skargę można złożyć za pośrednictwem internetowej platformy rozstrzygania sporów (RSO) pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=SK lub postępować zgodnie z instrukcjami na stronie: https://www.soi.sk/sk/alternativne-riesenie-spotrebitelskych-sporov.soi. Skorzystanie z ADR pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas, ponieważ skarga zostanie rozpatrzona w ciągu 90 dni i bez ponoszenia znacznych kosztów finansowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie Jak złożyć skargę – imedical.sk.

9. Polityka prywatności

9.1. Kupujący przekazuje Sprzedającemu swoje dane osobowe w związku z zakupem towarów lub rezerwacją towarów w sklepie internetowym imedical.sk.

9.2. Administratorem przetwarzającym dane osobowe kupującego jest sprzedawca – K&M MEDIA s.r.o., Podzávoz 2303, 822 01 Čadca, nr identyfikacyjny: 44879806, spółka zarejestrowana w Rejestrze Handlowym Sądu Rejonowego w Żylinie, sekcja: Sro, nr akt: 51584/L.

9.3 Przetwarzanie danych osobowych Kupującego podlega Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) („Rozporządzenie”) oraz ustawie nr 18/2018 Dz.

9.4 Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych Kupującego, w szczególności kategorie przetwarzanych danych osobowych, podstawa prawna, cel i czas trwania przetwarzania, a także prawa Kupującego są publikowane na stronie Ochrona danych osobowych – imedical.sk.

9.5. Informacje zgodnie z art. 12 Rozporządzenia są przekazywane kupującemu poprzez wysłanie tak zwanej informacji o kliencie w związku z potwierdzeniem jego zamówienia towarów, która jest również publikowana w Polityce prywatności – imedical.sk.

9.6 Nadzór nad obszarem ochrony danych osobowych sprawuje Urząd Ochrony Danych Osobowych Republiki Słowackiej (adres: Hraničná 12, 820 07 Bratislava 27, strona internetowa: https://dataprotection.gov.sk).

Organ kontrolny

Organem kontrolnym nadzorującym działalność sprzedawcy jest:

– w przypadku wydawania produktów leczniczych i wyrobów medycznych

Państwowy Instytut Kontroli Narkotyków

Adres: Kvetná 11, 825 08 Bratislava 26

Tel: 421-2-50 70 11 11

E-mail: sukl@sukl.sk

www: http://www.sukl.sk

– w przypadku wydania innych towarów

Słowacka Inspekcja Handlowa

Inspektorat dla regionu Bratysławy

Adres Bajkalská 21/A, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27

Tel: +451-2-58 27 21 72, +451-2-58 27 21 04

E-mail: info@soi.sk

www: http://www.soi.sk/

10. Postanowienia końcowe

10.1. Niniejsze OWH są ważne i obowiązują od dnia 8.8. 2019

10.2 Sprzedający jest uprawniony do zmiany lub uzupełnienia niniejszych OWH o wszelkie zmiany, ale nie ma to wpływu na prawa i obowiązki, które powstały w czasie obowiązywania poprzedniej wersji OWH.

10.3. Stosunki między Sprzedającym a Kupującym w sprawach nieuregulowanych w OWH podlegają prawu Republiki Słowackiej, w szczególności ustawie nr 40/1964 Dz.U., kodeksowi cywilnemu i ustawie o lekach.